034-32467006
کرمان خیابان بهشتی نبش کوچه5

زبان برنامه نویسی آندروید ANDROID

 

 اندروید Android چیست؟

_ اندروید یا آندروید Android به معنای مرد، انسان، شبه آدم یا آدم آهنی یک سیستم عامل موبایل است. که گوگل برای اسمارت فون ها و تبلت ها و هم اکنون برای تلویزیون ها عرضه می نماید. و با همکاری ده ها شرکت بر روی دستگاههای مبتنی بر اندروید قرار می دهد. اندرویدبر پایه هسته لینوکس ساخته شده است و بیشترین استفاده را بین سیستم عامل های موبایل دارد.

_ زبان برنامه نویسی سیستم عامل اندروید ANDROID به زبان ساده سیستم عاملی است برای دستگاه های موبایل و گوشی های هوشمند که توسط بیش از ۳۰ کمپانی معروف پشتیبانی می شود. اندروید OPEN SOURCE است و توسعه دهندگان می توانند با استفاده از ANDROID SDK برنامه های مختلفی برای این سیستم عامل بنویسند. در واقع اندروید بستری را فراهم می کند تا برنامه نویسان بتوانند هرچه سریعتر و بهتر برنامه هایی بسازند که از تمام ویژگی های یک گوشی هوشمند استفاده کند.

_ اندروید به معنای واقعی “باز” (OPEN) است، یعنی برنامه نویس می تواند از تمام قدرت یک تلفن همراه استفاده کند. اندروید امکان استفاده از توابع داخلی گوشی موبایل همچون شماره گیری، فرستادن SMS یا استفاده از دوربین گوشی را به برنامه نویسان می دهد تا بتوانند اپلیکیشن های قدرتمند و کاربردی برای کاربران بسازند.

 

ویژگی‌های اندروید

– اندروید تمامی تکنولوژی‌های اتصال (CONNECTIVITY) شامل: GSM/EDGE, CDMA, EV-DO, UMTS, BLUETOOTH, VI-FI را پشتیبانی می‌کند.
– اندروید از فرمت‌های مختلف فایل‌های Multimedia مثل MPEG4, MP3, AAC, AMR, JPEG, PNG ,GIF پشتیبانی می‌کند.
– اندروید برای ارسال پیغام‌های متنی یا همان (SMS) از فرم‌های SMS, MMS, XMPP پشتیبانی می‌کند.
– مرورگر موجود در اندروید بر اساس WEBKITFRAMEWORK OPEN SOURCE توسعه یافته‌است.
– اندروید برای ذخیره داده‌ها و مدیریت بانک‌های اطلاعاتی سبک از نرم‌افزار SQLITE استفاده می‌کند.
– تمام برنامه‌های اندروید به زبان جاوا نوشته می‌شوند. برای اجرای برنامه‌های جاوایی روی این سیستم عامل، کدهای جاوا به کدهای DALVIK تبدیل می‌شوند و سپس روی ماشین مجازی جاواییی (DALVIK VIRTUAL MACHINE) اجرا می‌شوند.
– ابزارهای مختلف اندروید برای توسعه دهندگان به راحتی در دسترس است و توسط شرکت گوگل پشتیبانی می‌شوند. این ابزارها شامل کتابخانه‌ها، خطایاب، شبیه‌ساز گوشی و یک پلاگین برای اکلیپسس است.
– اندروید از سخت‌افزارهای مختلف همچون GPS و دوربین‌های متنوع پشتیبانی می‌کند.
– تصاویر و فایل‌های گرافیکی بوسیله OPENGL پردازش می‌شوند که کیفیت بالاتری خواهند داشت.
– با استفاده از تکنولوژی نسبتاً جدید شرکت ADOBE با نام AIRR نیز می‌توان به توسعه برنامه‌های کاربردی تحت این سیستم عامل پرداخت.

 
 

جستجو

آمار بازدید

  • 245
  • 72
  • 6,434
  • 17,312
  • 149,794
  • 173,400

markrahimi - استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و برای استفاده از منابع غیر تجاری بلامانع است . کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزشی ایلیا می باشد .