034-32467006
کرمان خیابان بهشتی نبش کوچه5

ICDL

تعریف کلاسیک سواد توانایی خواندن و نوشتن است. اما امروزه در قرن بیست و یکم توانایی خواندن و نوشتن تنها بخش کوچکی از تعریف سواد است و حتی داشتن مدارک و مدارج عالیه دانشگاهی نیز دال بر باسوادی افراد نیست.

بر اساس تعریف یونسکو شخص باسواد فردی است که تمام پارامترهای زیر را در خود داراست:

۱- سواد عاطفی

۲- سواد ارتباطی

۳- سواد مالی

۴- سواد رسانه

۵- سواد آموزش و پرورش

۶- سواد رایانه:
سواد رایانه ای توانایی استفاده از مهارت های هفت گانه رایانه( مفاهیم پایه فناوری اطلاعات و ارتباطات، استفاده از رایانه و مدیریت فایل ها، واژه پردازWord، صفحه گسترExcel، استفاده از پایگاه داده ها Access، ارایه مطالبPowerPoint و اینترنت) است

یکی از ملزومات زندگی در عصر تکنولوژی و فناوری، دانش کاربری کامپیوتر می‌باشد. این دانش پیش نیاز احراز اکثر مشاغل و نیاز عمده‌ی آموزشی دانشجویان و نیز سایر کاربران و علاقه‌مندان کامپیوتر می باشد. چه علاقمند به استخدام باشید یا کارآفرینی و حتی اگر فقط دانشجو باشید شما مجبور به استفاده از برنامه هایی نظیر ورد، اکسل و پاورپوینت برای ارائه مطالب خود هستید.
مهارت های ICDL یا مهارت های استفاده از رایانه در سال های اخیر به یکی از دانش های پایه ای تبدیل شده است، یکی از نخستین پرسشهایی که برای استخدام در سازمان ها پرسیده میشود سطح تسلط متقاضی در این مهارت است.ICDL مخفف INTERNATIONAL COMPUTER DRIVING LICENSE به معنای گواهینامه بین المللی کاربردی کامپیوتر است ،که بعنوان یک مدرک مورد تایید و معتبر در جوامع بین الملل پذیرفته شده است. این گواهینامه در اروپا (ECDL) نام دارد و برای کشورهای خارج از اروپا، گواهینامه بین المللی کاربری کامپیوتر (ICDL) نامیده می شود.
دوره ICDL شامل هفت مهارت جداگانه می باشد که چهار مهارت(ورد- اکسل- اکسس- پاورپوینت) آن در دوره ICDL 1 و سه مهارت ( مبانی و مفاهیم فناوری اطلاعات – مدیریت فایل و برنامه ها – توانایی ارتباط با شبکه های جهانی اینترنت)دیگر آن در دوره ICDL 2 ارائه می گردد

جستجو

آمار بازدید

  • 219
  • 68
  • 3,283
  • 9,712
  • 87,175
  • 87,175

markrahimi - استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و برای استفاده از منابع غیر تجاری بلامانع است . کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزشی ایلیا می باشد .