034-32467006
کرمان خیابان بهشتی نبش کوچه5

طراحی داخلی و دکوراسیون

معماری داخلی نقش عمده ای در کیفیت فضای ساختمان ایفا می کند. نحوه چیدمان و تقسیم بندی فضا، جنس و رنگ پوشش سطوح (کف، سقف و دیوارها)، نور پردازی، مبلـمان و مجموعه عوامل موثر دیگر تعیین کننده زیبایی و کار آمدی فضاهای داخلی هستند. امروزه تاثیر معماری داخلی بر آرامش ( مجموعه هنجارهای عصبی)، راندمان (در فضاهای اداری)، اثر بخشی (در فضاهای تجاری) بسیار بدیهی و لازم به نظر می رسد.
از سوی دیگر معماری داخلی به لحاظ معیارهای روانشناسی اهمیت بسیاری دارد. میزان امنیت، صمیمیت، شور و هیجان و آرامش موجود در یک فضا را می توان با راهکارهای مناسب تشدید یا تضعیف کرد. باید دانست که هر کدام از انسان ها دارای تعلقات ذهنی و روحی خاصی هستند که پاسخگویی به نیازهای آنها در معماری داخلی در اولویت قرار می گیرد.
آنچه که همواره باید مد نظر قرار گیرد آنست که هر فضای داخلی اعم از محل کار، تفریح یا سکونت، قابلیت زیبا شدن را دارد؛ تنها بایست از اصول و عوامل سازمان بندی صحیح بعلاوه کمی ذوق و سلیقه استفاده کرد تا شرایط مناسب و دلخواه پدید آید.
کاربر پس از گذراندن این دوره توانایی های زیر را پیدا خواهد کرد:

۱- آشنایی کامل با پیشینه طراحی داخلی
۲- درک کامل رنگ و روانشناسی رنگ ها
۳- کاربرد صحیح و مناسب رنگ برای هر فضا اعم از آموزشی،درمانی، تجاری و مسکونی
۴- آشنایی کامل با کاربرد نور در هر فضا
۵- آشنا با مصالح مهم و کاربردی در دکوراسیون از قبیل کاغذ دیواری، پارچه دیواری، پارکت، استیکر و … .
۶- تکنیک های اساسی در رابطه با چیدمان وسایل، فرش،مبلمان،پرده و ….
۷- آشنایی کامل با فنگ شویی و راهکارهای مهم در رابطه با کاربرد آن در فضاهای مختلف

جستجو

آمار بازدید

  • 218
  • 68
  • 3,282
  • 9,711
  • 87,174
  • 87,174

markrahimi - استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و برای استفاده از منابع غیر تجاری بلامانع است . کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزشی ایلیا می باشد .