034-32467006
کرمان خیابان بهشتی نبش کوچه5

ABAQUS


نرم افزار ABAQUS از جمله نرم‌افزاری‌های قدرتمند مهندسی به کمک رایانه در زمینه تحلیل به روش اجزاء محدود (FEM) در بازار است. اسم و نشان این نرم‌افزار از لغت ABAQUS در زبان انگلیسی به معنای چرتکه و ABAX در زبان یونانی به معنای تخته پوشیده شده با ماسه گرفته شده‌ است.
ABAQUS قابلیت حل مسایل از یک تحلیل خطی ساده تا پیچیده ترین مدلسازی غیر خطی را دارا می‌باشد. این نرم‌افزار دارای مجموعه المانهای بسیار گسترده‌ای می‌باشد که هر نوع هندسه‌ای را می‌توان توسط این المان‌ها مدل کرد. همچنین دارای مدل‌های رفتاری بسیار زیادی است که در مدلسازی انواع مواد با خواص و رفتار گوناگون نظیر فلزات، لاستیک‌ها، پلیمرها، کامپوزیت‌ها، بتن مسلح، فومهای فنری و نیز شکننده و همچنین مصالحی ژئوتکنیکی نظیر خاک و سنگ، قابلیت بالایی را ممکن می‌سازد…………
نظر به اینکه آباکوس یک ابزار مدلسازی عمومی و گسترده می‌باشد، استفاده از آن تنها محدود به تحلیل مسائل مکانیک جامدات (یعنی مسئله تنش _ کرنش) نمی‌شود. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توان مسایل مختلفی نظیر انتقال حرارت، نفوذ جرم، تحلیل حرارتی اجزاء الکتریکی، اکوستیک، تراوش و پیزو الکتریک را مورد مطالعه قرار داد.
دوره ها جهت تدریس ABAQUS به شرح زیر می باشد:
دوره مقدماتی
این دوره شامل آشنایی با ماژول های مختلف نرم افزار بوده و شرح و کاربرد این ماژول ها در قالب مثال هایی کاربردی ارایه خواهد شد.
دوره پیشرفته
این دوره شامل آموزش های تفصیلی و تخصصی ماژول ها در قالب مثال های پرکارد صنعتی و پژوهشی است. همچنین در این دوره کدنویسی در محیط نرم افزار و سابروتین نویسی (SUBROUTINE) آموزش داده می شود.

جستجو

آمار بازدید

  • 218
  • 68
  • 3,282
  • 9,711
  • 87,174
  • 87,174

markrahimi - استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و برای استفاده از منابع غیر تجاری بلامانع است . کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزشی ایلیا می باشد .