034-32467006
کرمان خیابان بهشتی نبش کوچه5

معرفی دوره اصول حسابداری

حسابداری چیست؟

 

حسابداری یک سیستم است که در آن فرآیند جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل ، طبقه‌بندی ، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات ، جمع بندی و تهیه گزارشهای مالی و صورتهای حسابداری و ارائه گزارش به مدیران و سازمان مالیاتی صورت می گیرد.
حسابداری اطلاعات مالی کسب و کار شما را ثبت، سازماندهی و قابل درک می کند.
به گفته وارن بافت “زبان کسب و کار، حسابداری است” و هر کس می خواهد در کسب و کاری موفق باشد باید به زبان آن مسلط باشد

 

وظیفه اصلی حسابدار چیست؟

 

 

کار حسابدار به طور خلاصه، شامل سه مرحله ثبت، تهیه گزارش و ارایه آن است؛ یک حسابدار معمولا اطلاعات مالی را ثبت و گزارشات مالی را تهیه و به مدیریت شرکت یا مراجع قانونی ارائه می کند. حسابدارن داده های خام را در دفاتر و نرم افزارهای حسابداری ثبت و به آنها نظم می بخشند. محصول نهایی کار یک حسابدار گزارشات و صورت های مالی است که مبنای تصمیم گیری (مدیران، مجامع عمومی سازمان، سرمایه گذاران، دولت و…) می باشد.
یک حسابدار متخصص، در آینده می‌تواند مدیر مالی یک سازمان یا شرکت گردد یعنی می‌تواند به مدیریت یک شرکت ایده بدهد که منابع موجودش را در چه راههایی سرمایه‌گذاری نماید تا استفاده بهینه کند و یا اگر شرکت به منابع مالی جدید نیاز داشت یک مدیر مالی بر اساس دانش آکادمیک خود می‌تواند بگوید که از چه طریقی باید تامین مالی کرد

 

فرصت‌های شغلی حسابداری

 

 

حسابداری از جمله مشاغل ضروری هر کسب‌وکاری است. هر کسب‌وکاری بسته به حجم فعالیت، حداقل به یک حسابدار برای سروسامان بخشیدن امور مالی نیاز دارد.
شما به هر اداره، کارخانه، شرکت و به طور کلی به هر جایی که سر بزنید؛ غیر ممکن است که در آن‌جا واحد حسابداری و یا یک فرد مرتبط را مشاهده نکنید.
پس اگر شما در ابتدای مسیر انتخاب رشته و حرفه هستید و به حسابداری علاقه‌‌مندید؛ شک نداشته باشید که این حرفه آینده‌ شما را می‌سازد!

 


دیدگاه شما

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

جستجو

آمار بازدید

  • 145
  • 65
  • 2,157
  • 7,492
  • 90,729
  • 703,541

استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و برای استفاده از منابع غیر تجاری بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد ایلیا می باشد