034-32467006
کرمان خیابان بهشتی نبش کوچه5

ASP.NET

ASP.NET چيست ؟
ASP.NET يک نمونه و نگرش جديد به  برنامه ها و اسکريپت های مبتنی بر سرويس دهنده می باشد. ASP.NET عضوی از فريمورک جديد دات نت شرکت ماکروسافت بوده و سه سال زمان صرف نوشتن آن شده است . ASP.NET با نسخه ASP کلاسيک کاملا” سازگار نيست .

این زبان فراتر از یک نسخه تکمیل شده در مقایسه با نسخه قبلی خود یعنی ASP کلاسیک است و پتانسیل آن را دارد که شما را در تولید سریعتر و بهتر برنامه های کاربردی تحت وب یاری کند. ASP.NET یک محیط کامل جهت پیاده سازی نرم افزارهای تحت وب است. با اینکه ASP.NET از لحاظ گرامر با ASP کلاسیک شباهت هایی را دارد ولی این تکنولوژی با ارایه یک مدل جدید برنامه نویسی به همراه زیر ساخت های لازم، امکان ایجاد نرم افزارهای تحت وب را با امنیت و استحکام بیشتر فراهم می آورد.

 

 تفاوت های ASP کلاسيک و ASP.NET 

▪ASP.NET  زبان های متعددی  را حمايت می نمايد  .
▪ASP.NET مجموعه گسترده ای از کنترل های جديد و عناصر مبتنی بر XML را ارائه می دهد.
▪ASP.NET قابليت اعتبارسنجی کاربران با توانائی بالا را دارا است .
▪افزايش کارائی سيستم از طريق اجرای کدهای کمپايل شده ( نه تفسير شده ! )
▪کدهای ASP.NET بطور کامل با نسخه ASP کلاسيک سازگار نمی باشند.

برخی از ويژگی های جديد در ASP.NET  :

● تعداد بالای زبانهای برنامه نويسی حمايت شده
● کنترل های قابل برنامه نويسی
● برنامه نويسی مبتنی بر Event
● استفاده از عناصر مبتنی بر Xml
● اعتبار سنجی کاربران با استفاده از Account و قوانين
● افزايش کارائی با توجه به کمپايل نمودن کدها
● پيکربندی و بکارگيری آسان

 

زبانهای برنامه نویسی در ASP.NET:

 

شما در ASP.NET می توانید از هر زبان برنامه نویسی که با بدنه NET. سازگار باشد استفاده کنید. این زبانها عبارتند از Visual Basic.NET و #C و JScript.NET . این بدین معنی است که شما جهت نوشتن برنامه در ASP.NET نیاز به فراگیری زبان جدیدی ندارید و اگر یکی از زبانهای ویژوال بیسیک یا ++C یا جاوا را می دانید هم اکنون می توانید در ASP.NET برنامه بنویسید.از طرف دیگر تعدادی زبانهای دیگر توسط بعضی از شرکتهای فعال در این زمینه به مجموعه زبانهای استاندارد ASP.NET افزوده شده است. بعنوان مثال اگر مایل باشید حتی می توانید از PERL و COBOL هم در ASP.NET استفاده کنید.

 


جستجو

آمار بازدید

  • 8
  • 2
  • 1,819
  • 7,255
  • 116,407
  • 666,417

استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و برای استفاده از منابع غیر تجاری بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد ایلیا می باشد