034-32467006
کرمان خیابان بهشتی نبش کوچه5

HTML

 

HTML چیست؟

_ عبارت HTML مخفف HYPER TEXT MARKUP LANGUAGE به معنای زبان نشانه گذاری فوق متن است. HTML زبان استاندارد طراحی صفحات وب است و در واقع سنگ بنای وب است به طوری که کلیه کدهای صفحه از طرف سرور و طرف مشتری در نهایت به این زبان تبدیل شده و توسط مرورگر نمایش داده می شوند. به عبارت دیگر مرورگرها هیچکدام از کدها و کنترل های سمت سرور همچون کدهای ASP و PHP را نمی شناسند و کد قابل فهم برای آنها HTML می باشد. دستورالعمل های این زبان، برچسب (TAG) نام دارند که محتوای یک صفحه وب، به وسیله آنها، نشانه گذاری شده به عبارت ساده تر یعنی نحوه نمایش آن صفحه برای مرورگرهای وب، توصیف می شود.

_ هریک از برچسب های HTML معنا و مفهوم خاصی دارند و تاثیر مشخصی بر محتوا می گذارند. مثلا TAG های مشخصی برای تغییر شکل ظاهری متن، نظیر درشت و ضخیم کردن یک کلمه یا برقراری پیوند (LINK) به صفحات دیگر در HTML تعریف شده اند. یک سند HTML یک فایل متنی ساده است که با پسوند HTM یا HTML نام گذاری شده و حاوی TAG های HTML می باشد. مرورگرهای وب، که قادرند TAG های HTML را درک و تفسیر کنند تک تک TAG ها را از داخل سند HTML خوانده و صفحه وب متناظر با آن سند را نمایان سازی می کنند.

_ اچ‌تی‌ام‌ال زبان برنامه‌نویسی نیست، بلکه زبانی برای نشانه‌گذاری ابرمتن است و اساساً برای ساخت‌مند کردن اطلاعات و جدایش اجزای منطقی یک نوشتار نظیر عناوین ، تصاویر ، فهرست‌ها ، بندها و جداول — به کار می‌رود. از سوی دیگر، اچ تی ام ال را نباید به عنوان زبانی برای صفحه‌آرایی یا نقاشی صفحات وب به کار بُرد؛ این وظیفه اکنون بر دوش فناوری‌های دیگری همچون سی اس اس ( Css ) است که در بخش آموزش Css به طور کامل به آن خواهیم پرداخت.

 

توانایی دانشجویان دوره آموزشی  HTML در پایان دوره 

کاربر پس از گذراندن این دوره قادر به طراحی صفحات وب ایستا به همراه طراحی قالب سایت در حد پیشرفته  با شرایط  زیر خواهد بود:

_ آشنایی با دستورات HTML 4,5

_ ساخت صفحات وب ایستا

_ استفاده انواع عکس ، فایلهای صوتی و تصویری در صفحات وب

_ قراردادن محتوا متنی  با فرمت بندی

_ لینک کردن به سایر صفحات و سایر فایلها

_ آشنایی با دستورات CSS 2,3

_ طراحی انواع قالب سایت

_ طراحی انواع Menu

 

 


جستجو

آمار بازدید

  • 8
  • 2
  • 1,819
  • 7,255
  • 116,407
  • 666,417

استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و برای استفاده از منابع غیر تجاری بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد ایلیا می باشد