034-32467006
کرمان خیابان بهشتی نبش کوچه5

ICDL

 

دوره آموزش  ICDL 

_ تعریف کلاسیک سواد توانایی خواندن و نوشتن است. اما امروزه در قرن بیست و یکم توانایی خواندن و نوشتن تنها بخش کوچکی از تعریف سواد است و حتی داشتن مدارک و مدارج عالیه دانشگاهی نیز دال بر باسوادی افراد نیست.

_ یکی از ملزومات زندگی در عصر تکنولوژی و فناوری، دانش کاربری کامپیوتر می‌باشد. این دانش پیش نیاز احراز اکثر مشاغل و نیاز عمده‌ی آموزشی دانشجویان و نیز سایر کاربران و علاقه‌مندان کامپیوتر می باشد. چه علاقمند به استخدام باشید یا کارآفرینی و حتی اگر فقط دانشجو باشید شما مجبور به استفاده از برنامه هایی نظیر ورد، اکسل و پاورپوینت برای ارائه مطالب خود هستید.

_ مهارت های ICDL یا مهارت های استفاده از رایانه در سال های اخیر به یکی از دانش های پایه ای تبدیل شده است، یکی از نخستین پرسشهایی که برای استخدام در سازمان ها پرسیده میشود سطح تسلط متقاضی در این مهارت است.ICDL مخفف INTERNATIONAL COMPUTER DRIVING LICENSE به معنای گواهینامه بین المللی کاربردی کامپیوتر است ،که بعنوان یک مدرک مورد تایید و معتبر در جوامع بین الملل پذیرفته شده است. این گواهینامه در اروپا (ECDL) نام دارد و برای کشورهای خارج از اروپا، گواهینامه بین المللی کاربری کامپیوتر (ICDL) نامیده می شود.

_ دوره ICDL در قالب هفت مهارت (مبانی و مفاهیم فناوری اطلاعات – مدیریت فایل و برنامه ها – توانایی ارتباط با شبکه های جهانی اینترنت- ورد- اکسل- اکسس- پاورپوینت ) ارائه می گردد.

 

هدف از اجرای ICDLچیست ؟

این دوره ۴ هدف اصلی را دنبال می کند که عبارت است از :
۱- ارتقای سطح توانائی افراد در IT.
۲- ارتقای سطح کارائی در شرکتها وموسسات .
۳- ایجاد توانائی کارفرمایان در سرمایه گذاری در بخش IT.
۴-تضمین استفاده بهینه از حداکثر مهارت و توانائی کارمندان در محیط کار.

 

بر اساس تعریف یونسکو شخص باسواد فردی است که تمام پارامترهای زیر را در خود داراست:

۱- سواد عاطفی

۲- سواد ارتباطی

۳- سواد مالی

۴- سواد رسانه

۵- سواد آموزش و پرورش

۶- سواد رایانه:
سواد رایانه ای توانایی استفاده از مهارت های هفت گانه رایانه( مفاهیم پایه فناوری اطلاعات و ارتباطات، استفاده از رایانه و مدیریت فایل ها، واژه پردازWord، صفحه گسترExcel، استفاده از پایگاه داده ها Access، ارایه مطالبPowerPoint و اینترنت) است

 

ICDL در ایران

ثبت نام و دریافت کارت مهارت ICDL

زمانی که یک داوطلب، در دوره گواهی نامه ICDL/ECDL ثبت نام می کند، باید در ۷ دوره آزمون مهارتی شرکت نماید. متقاضی برای به دست آوردن مدرک ICDL باید در امتحانات این هفت مهارت قبول شود. هر فرد بدون توجه به سن، جنس، تحصیلات، تجربه یا پیش زمینه، می تواند در این آزمون ها شرکت کند. این آزمون ها عبارتند از:

۱- مفاهیم اساسی IT.

۲- مقدمه ای بر ویندوز.

۳- مقدمه ای بر Word (سطح متوسط – پیشرفته).

۴- Excel (سطح متوسط – پیشرفته).

۵- پایگاه های داده، مقدمه ای بر Access.

۶- Power Point (سطح متوسط – پیشرفته).

۷- خدمات اطلاعاتی شبکه – اینترنت و پست الکترونیک.


جستجو

آمار بازدید

  • 8
  • 2
  • 1,819
  • 7,255
  • 116,407
  • 666,417

استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و برای استفاده از منابع غیر تجاری بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد ایلیا می باشد