034-32467006
کرمان خیابان بهشتی نبش کوچه5

۳D MAX


۳D MAX یکی از قدرتمند ترین برنامه های طراحی مدلهای سه بعدی، انیمیشن سازی و رندرینگ در عرصه گرافیک کامپیوتری است که توسط شرکت AUTODESK عرضه گردیده است.

دوره آموزشی: به طور خلاصه در این دوره که با رویکرد معماری برگزار می شود تمرکز بر روی ساختن مدلهای سه بعدی ساختمان، اختصاص متریال های مورد نظر به اجسام، استفاده از منابع نوری مختلف جهت نورپردازی صحنه، به کارگیری دوربین ها و ذخیره نقاط دید (VIEW)، ایجاد تصاویر پرداخت شده (RENDER) توسط موتور های رندر گیری V-RAY و در نهایت ایجاد تصاویر سه بعدی از فضای داخلی ساختمان، نمای بیرونی، طراحی سایت و Design های مختلف می باشد.

 

کاربرد تری دی مکس در معماری چیست؟

معماران و گرافیست‌ها می‌توانند از این برنامه برای پیش‌نمایش بناها و مدل‌هایی که هنوز ساخته نشده‌اند، بطور شگفت انگیزی استفاده کنند. کاربرد دیگر این نرم افزار در معماری تبدیل پلانهای ساده به شکل سه بعدی میباشد همچنین از نقشه ها و ترسیمات انجام شده در نرم افزار Auto Cad هم پشتیبانی میکند که برای معماران اهمیت بسیار دارد همچنین به کمک ۳D-MAX میتوان نماهای داخلی ساختمان را طراحی و مشاهده نمود.

طراحی دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان (Interior And Exterior Design ) را هم میتوان به راحتی طراحی نمود و با خروجی گرفتن طرحمان میتوان سازه های خود را قبل از اجرا مشاهده نمود و نواقص آن را از بین برد که کمک شایانی به معماران و طراحان این صنعت کرده است.

 

چشم اندازهای شغلی و کاربرد دوره:

با توجه به توانایی های که کارآموز در این دوره بدست می آورد توانایی مدلینگ و رندرینگ هر فضایی را در محیط مجازی دارا می باشد با توجه به نیاز شرکت های مختلف می تواند در زمینه های معماری ، شهرسازی ، تبلیغات و غیره مشغول به کار می شوند

 

مهمترین دلایل یادگیری نرم افزار تری دی مکس به عنوان ضروری ترین نرم افزار حوزه معماری

۱- نرم افزار تری دی مکس دارای ابزار های متنوع جهت مدلینگ و رندرینگ می باشد

۲- رندر های نرم افزار تری دی مکس مورد تایید کارفرمایان در بازار حرفه ای طراحیست

۳- نرم افزاری سود آور است

۴- بالا بردن سرعت در روند ایجاد یک پروژه

 


جستجو

آمار بازدید

  • 15
  • 5
  • 1,826
  • 7,262
  • 116,414
  • 666,424

استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و برای استفاده از منابع غیر تجاری بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد ایلیا می باشد