034-32467006
کرمان خیابان بهشتی نبش کوچه5

اصول حسابداری


اصول حسابداری

حسابداری فرایندی است که اطلاعات مربوط به معاملات و رویدادهای مالی یک موسسه را جمع آوری، ثبت، تجزیه و تحلیل، طبقه بندی و تلخیص میکند و در نهایت صورت های حسابداری و گزارش های مالی را تهیه میکند.
آشنایی با انواع موسساتی که از سیستم حسابداری استفاده میکنند، یادگیری اصطلاحات حسابداری، چگونگی ثبت کردن رویدادهای مالی و تهیه صورت های مالی، آشنایی با اسناد تجاری و قوانین مربوط به آن و نحوه تهیه گزارشات مالی در پایان دوره و همچنین معرفی انواع مالیات ها مهمترین مواردی است که در این دوره ارائه میشود.
کلیه واحدهای تجاری صرف نظر از نوع فعالیت (خدماتی، تولیدی، بازرگانی) و همچنین صرف نظر از اندازه واحد تجاری برای انجام امور مالی خود به یک حسابدار نیاز دارند. بنابراین موقعیت شغلی مناسب برای حسابداری، این رشته را با اقبال عمومی چشمگیری روبرو کرده است. با گذراندن دوره حسابداری مقدماتی و اخذ مدرک از سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور امکان مشغول شدن در بازار کار برای فراگیران فراهم میشود.

کاربر پس از اتمام دوره توانایی انجام موارد زیر را دارد:

۱_ شناسایی مفاهیم و تعاریف حسابداری
۲_ تشخیص مفروضات و اصول حسابداری
۳_ کاربرد معادله حسابداری
۴_ شناسایی رویدادهای مالی و ثبت در دفاتر و اسناد حسابداری
۵_ تهیه گزارش های مالی و صورت های مالی اساسی
۶_ ثبت حسابداری بازرگانی
۷_ انجام حسابداری موجودی کالا
۸_ عملیات حسابداری وجوه نقد
۹_ ثبت اسناد تجاری
۱۰_اصلاح حسابها
۱۱_ تصحیح اشتباهات حسابداری
۱۲_ بستن حسابها

 آمار بازدید

  • 48
  • 111
  • 200,673

استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و برای استفاده از منابع غیر تجاری بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد ایلیا می باشد