034-32467006
کرمان خیابان بهشتی نبش کوچه5

جامع نقشه برداری (کاربردی)

در این دوره توانایی انجام کار با دوربین های نقشه برداری دیجیتال، تخلیه و انتقال اطلاعات برداشت شده به نرم افزار CIVIL 3D و ترسیم نقشه های راه و کار با سیستم موقعیت یاب جغرافیایی (نرم افزاز GPS) و برنامه GOOGLE EARTH را پیدا می کنند. سرفصل موارد آموزشی دوره به شرح ذیل می باشد:

معرفی انواع دوربین های نقشه برداری TOTAL STTION
و کاربرد این دوربین ها جهت برداشت و پیاده سازی اطلاعات در زمینه های راهسازی، نقشه های توپوگرافی، پل،لوله های انتقال آب و گاز، بیس پلیتهای ساختمان، ریل گذاری راه آهن، معدن، جدول گذاری
آموزش نرم افزار CIVIL 3D و کاربرد این نرم افزار
با توجه به اطلاعات ورودی برداشت شده از دوربین های نقشه برداری در زمینه های:
الف. راه و راه آهن:
تهیه نقشه های توپوگرافی، ترسیم مسیر و انواع قوسهای افقی، پروفیل طولی، خط پروژه و قوسهای قائم، مقاطع عرضی، محاسبات حجم عملیات خاکی، متره و برآورد روسازی و زیرسازی راه (جهت محاسبه تناژ مورد نیاز قیر ام -سی و خالص جهت آسفالت تعداد سرویس مورد نیاز شن جهت لایه های BASE و SUB BASE، میزان سیمان مورد نیاز جهت جوبهای کناره مسیر و …)، منحنی بروکنر،محاسبات شیب جهت محاسبه حجم انواع رمپها و استخرها، تهیه صورت وضعیت های پیمانکاری، تهیه نقشه های تلفیقی مسیر و پروفیل طولی جهت اجرای راه، تهیه فایل میخکوبی جهت پیاده سازی مسیر و …………………
ب. معدن:
محاسبه حجم معادن و کلیه عوارض سه بعدی از روش پیشرفته و دقیق کمپوزیت
ج. نقشه های تفکیکی و ثبتی:
در این بخش به چگونگی تهیه نقشه های تفکیکی از روشهای پیشرفته و پیاده سازی این نقشه ها همچنین تهیه نقشه های ثبتی (ماده ۱۴۷) پرداخته خواهد شد.
د. ژئورفرنسینگ یا UTM سازی نقشه های تملکی:
در این بخش نحوه UTM سازی نقشه ها از روشهای پیشرفته و دقیق جهت ارائه به ارگانهای مختلف از قبیل بنیاد مسکن، اداره ثبت و اسناد، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، راه و شهرسازی و…. بیان خواهد شد.
نرم افزار ها و سخت افزار های جانبی مورد نیاز در نقشه برداری
الف. دستگاه GPS:
در بخش بعد فراگیر با انواع GPS های دستی آشنا خواهد شد و کاربردهای گوناگون GPS را در زمینه های مختلف از قبیل ذخیره ،ویرایش و پیاده سازی نقاط، رجوع دهی به نقاط، ترسیم پروفیل طولی، UTM سازی و….خواهد آموخت.
ب. نرم افزار GOOGLE EARTH:
نحوه ترسیم کروکی UTM جهت کاربردهای تجاری، انتقال نقشه های توپوگرافی به محیط CIVIL 3D، رجوع دهی به نقاط در این قسمت آموزش داده می شود .
ج. نرم افزار EXPERT GPS:
در آخر کاربرد نرم افزار EXPERT GPS که ارتباط دهنده بین نرم افزارها و سخت افزارهای نقشه برداری می باشد بیان خواهد شد. برای مثال این نرم افزار توانایی تبدیل نقشه های GOOGLE EARTH به CAD و بالعکس یا تبدیل فایلهای GPS به CAD یا GOOGLE EARTH و بالعکس را دارا می باشد.
د. نرم افزار MICROSTATION:
نحوه ویرایش و کاربردهای نقشه های DGN تولید شده.


جستجو

آمار بازدید

  • 15
  • 5
  • 1,826
  • 7,262
  • 116,414
  • 666,424

استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و برای استفاده از منابع غیر تجاری بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد ایلیا می باشد