034-32467006
کرمان خیابان بهشتی نبش کوچه5

CATIA

 

_ در سال ۱۹۶۹ شرکتی با نام DASSAULT در فرانسـه دستگاهی بنام CATIA برای نقشه کشی دو بُعدی و ماشینکاری با کمک کامپیوتر پایه گذاری نمود و در سال ۱۹۷۵ این محصول به محیط سه بُعدی گسترش پیدا کرد و در آن زمان با انجام پروژه ساخت مدل تونل باد برای یک شرکت هواپیماسازی که بطور معمول ۶ ماه زمان نیاز داشت، در طی ۴ هفته به نتیجه رساند. با این عمل تحولی در دنیای طراحی، ساخت و تولید ایجاد کرد.

_ نرم افزار کتیا نرم افزاری قوی برای طراحی به کمک کامپیوتر (CAD)، مهندسی (تحلیل) به کمک کامپیوتر (CAE) و ساخت به کمک کامپیوتر (CAM) از سیستمهای مطرح روز دنیا در صنایع هوافضا (هواپیما سازی)، دریائی، عمران (ساختمانی)، خودرو سازی، طراحی سازه، ادوارات صنعتی، کارخانجات لوازم خانگی و … که از این نرم افزار در پروسه های طراحی صنعتی خود استفاده می کنند.

_ از نتایج استفاده این نرم افزار میتوان کاهش زمان طراحی، کاهش خطا در طراحی، بهینه کردن طرح کاهش زمان تولید، افزایش کیفیت محصول و افزایش سود دهی را نام برد که کاربر پس از گذراندن این دوره باید توانایی ترسیم مدل های سه بعدی اجسام مکانیکی شامل قطعات، پوسته ها و بدنه را بهمراه مونتاژ داشته باشد.

 

کاربر پس از گذراندن دوره مقدماتی قادر به نقشه کشی ترسیمات صنعتی با نرم افزار  Catia با شرایط  زیر خواهد بود:

 1. شناخت محیط های (Sketcher , Part Design , Assembly , Drafting)نرم افزار و توانایی ورود به آنها
 2. شخصی سازی محیط های برنامه ، بکارگیری میانبرهای صفحه کلید و شورت کات های شخصی
 3. کار با ترسیمات دوبعدی (Sketcher)
 4. بکارگیری انواع فرمان های مدلسازی جهت تولید قطعات مکانیکی جامد (Part Design)
 5. درج قطعات مکانیکی ایجاد شده در محیط طراحی قطعه به محیط مونتاژ Assembly))
 6. دمونتاژ قطعات مکانیکی
 7. ایجاد انواع نماهای اجرایی و برشهای لازم از مدل های ترسیم شده و مجموعه های مونتاژی (Drafting)

چشم اندازهای شغلی و استخدامی دوره:

با توجه به اینکه این نرم افزار در زمینه مهندسی مکانیک(طراحی – تحلیل و تولید به کمک کامپیوتر)  ابزاری بسیار قدرتمند می باشد لذا فراگیر پس از کسب مهارت می تواند به عنوان طراح یا نقشه کش ماهر در یکی از دفاتر فنی مهندسی یا کارخانجات صنعتی و تولیدی  مشغول به کار گردد و امکان انجام کلیه پروژه های نقشه کشی صنعتی برای فراگیر وجود دارد.

 


جستجو

آمار بازدید

 • 144
 • 64
 • 2,156
 • 7,491
 • 90,728
 • 703,540

استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و برای استفاده از منابع غیر تجاری بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد ایلیا می باشد