034-32467006
کرمان خیابان بهشتی نبش کوچه5

INVENTOR

 

_ نرم‌افزار  INVENTOR محصول شرکت AUTODESK و از برنامه‌های قوی در زمینه طراحی و مدلسازی می باشد. نرم‌افزاری قوی با امکان فراگیری ساده برای طراحی و مستند سازی ۲ و ۳ بعدی دارای واسط کاربری مناسب، خصوصیات و امکانات مفید برای طراحی قطعات صنعتی و حتی کل خط تولید می باشد. این برنامه از سال ۲۰۰۷ به طور منظم تولید می گردد و در این سال با وارد شدن نمونه کامل آن بسیاری از کاربران قدیمی برنامه‌ های اتودسک و اتوکد نظیر مکانیکال دسکتاپ را خوشحال ساخت زیرا این برنامه تمامی نیازهای طراحی، نقشه کشی و مدل سازی و شبیه سازی را یکجا گردآورده بود.

_ از قابلیت‌های این نرم‌افزار وجود یک سری عملیات ساخت و مدلسازی مخصوص بوردهای کامپیوتری و قطعات سخت‌ افزاری وابسته به آنهاست. این برنامه شامل بخش مدلسازی جامد و سطوح می باشد که به نام PART SURFACE MODELING می باشد. بخش ASSEMBLY یا همان مونتاژ با بهره گیری از امکانات بسیار بالا در شبیه سازی حرکت و جوشکاری برای اتصالات و سوارکردن قطعات پیچیده کاربردی دارد. این نرم‌افزار قابلیت طراحی پروتوتایپ و هر گونه قالبی را دارد و نیز این قابلیت را دارد که تحلیل‌های مختلفی از طرحتان در محیط نرم‌افزار انجام دهید.

 

نرم‌افزار  Inventor چه کاربرد‌هایی دارد؟

Autodesk Inventor در بسیاری از صنایع توسط مهندسان حرفه‌ای استفاده می‌شود تا خلاء موجود بین طراحی، مهندسی و تولید را پر کند. برای مثال یک شرکت سازنده دوچرخه‌ی کوهستانی ممکن است از Inventor برای شبیه‌سازی محصول نهایی استفاده کند و اثرمتقابل قطعات را نسبت به همدیگر بسنجد و مطمئن شود که خطایی در طراحی وجود ندارد. اگر یک تولید کننده قایق بادبانی از Inventor استفاده کند، این نرم‌افزار می‌تواند فشار وارد شده به بادبان‌ها را محاسبه کند ومی‌توان روش‌های مهار کردن این انرژی‌ها را در داخل نرم‌افزار شبیه‌سازی کرد و کارایی قایق را افزایش داد.

اگر بخواهیم یک مثال دیگر از کاربرد نرم‌افزار Autodesk Inventor در یک شرکت تولید کننده ماشین‌های حفاری بزنیم باید بگوییم: در این مورد می‌توان مشکلات طراحی ماشین را قبل از ساخت متوجه شد، مشکلاتی که تا قبل از ساخت و استفاده از آن از چشم ما مخفی است.


جستجو

آمار بازدید

  • 145
  • 65
  • 2,157
  • 7,492
  • 90,729
  • 703,541

استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع و برای استفاده از منابع غیر تجاری بلامانع است. کلیه حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد ایلیا می باشد